ניהול תוכן: 5 טיפים מעצימים לחשיבה מעודדת הצלחה לשנה החדשה

עוצמתה של שרשרת נמדדת על פי החוליה החלשה. גם החוזק האישי של כל אחת ואחד מאתנו נמדד על פי התנהגותנו ברגעים קשים. כמה קל לחייך ולשמור על אופטימיות כשהכל הולך לפי התכנית, כשכל החלומות מתגשמים וכשכל השאיפות מתממשות על הצד הטוב ביותר. קל פחות לשמור על חיוך וחשיבה אופטימית בעתות של מצוקה, קושי והתמודדות, ועוד פחות מובן מאליו לעמוד על הרגלים לאחר נפילה כואבת. ואז מה? מה עושים? מרימים ידיים ונכנעים או מאפשרים למצפן הפנימי שלנו להנחות אותנו אל האור? לכבוד השנה החדשה, הכנתי לכם 5 טיפים מועילים מעולם ההיי פרפורמנס – לחשיבה מעודדת הצלחה, שייתנו לכם רוח גבית מעודדת ושפע של כוחות מחודשים. מוזמנים לקרוא, ליישם וכמובן – לשתף. 

כמו שהבנתם, דווקא ברגעים הקשים, היכולת שלנו למצוא את האור בקצה המנהרה, לחזור ולחייך, להאמין שהכל פתיר, לקום למרות הכל ולהמשיך הלאה באומץ – חשובה שבעתיים כדי לחולל שינוי ולהתקדם להצלחה, למרות הקושי.

עוד מעט נראה מה הטיפ הכי מועיל שיפיל לכם אסימון אחר אסימון… אבל תחילה, הנה הטיפ המעצים הראשון.

טיפ מעצים # 1 לחשיבת הצלחה: החליפו את המסרים שאתם אומרים לעצמכם

אני רואה את זה שוב ושוב. אני מלמדת מהלך כזה או אחר לשיווק העסק, והתלמידה שיושבת מולי שמה על הפנים מסכה של פרצוף ט' באב, מורידה את הידיים מהמקלדת ומכריזה "זה אף פעם לא יצליח לי". ומה אתם חושבים קורה? לא קורה. זה לא מצליח. המקרה הקלאסי של נבואה שמגשימה את עצמה.

כדי לשנות את המציאות – צריך לשנות את המסר:

 • מעכשיו, אתם מוציאים מהלקסיקון את ההכרזות השליליות ומחליפים אותן בהכרזות חיוביות
 • במקום להגיד "אין סיכוי שזה יצליח לי" אתם אומרים לעצמכם "אני מצליח/ה בכל מה שאני עושה".

רק אם תחליפו את הסיפורים שאתם מספרים לעצמכם ותלמדו להאמין בעצמכם – תוכלו לחזק את עצמכם ולשכנע גם את האחרים להאמין בכם ולסמוך עליכם – תנאי ראשון וחשוב להצלחה!

טיפ מעצים # 2 לחשיבת הצלחה: תנו לעצמכם מחמאות, וכמה שיותר!

יש אנשים שמספרים לעצמם כל הזמן שהם כישלון. משהו לא מסתדר, והוא חושב לעצמו "אני כזה אידיוט"… משהו לא הולך, והיא חושבת לעצמה "כמה שאני סתומה"… ואני שואלת אתכם: אם זה מה שאתם חושבים על עצמכם… למה שמישהו יחשוב עליכם אחרת, לא כל שכן לעשות אתכם עסקים? ההצלחה שלכם מתחילה מהראש. תחשבו על עצמכם טוב – יהיה לכם טוב!

כדי לבנות את המציאות שאתם רוצים – תשנו את הדיסק בראש:

 • מעכשיו, אתם נותנים לעצמכם אך ורק מחמאות, וכמה שיותר
 • במקום לחשוב (ולהגיד לעצמכם) שאתם לוזרים, נסו: "אני גאון", "אני אלוף העולם", "אני תותחית"…

כשאתם מחמיאים לעצמכם, אתם מייצרים את העוצמה הפנימית ואת הרוח הגבית הדרושה כדי לשנות את המציאות שלכם, לטובה.

טיפ מעצים # 3 לחשיבת הצלחה: תחייכו אל העולם. העולם שייך למחייכים

חיוך הוא הקו העקום היחידי שמיישר כל דבר עקום: כאב, אכזבה, אי נעימות ואפילו כישלון. כשאנחנו מחייכים, מחייכים מהלב או אפילו "רק עושים כאילו" – המוח שלנו מייצר הורמון בשם אוקסיטוצין, שמשפר משמעותית ומיידית את מצב הרוח. וכמו שכולנו יודעים, מצב רוח טוב וחשיבה אופטימית הם נקודת פתיחה חיונית לכל מהלך מוצלח.

כדי לקדם את המציאות שאתם רוצים – התחילו לחייך:

 • יש בפניכם משימה שנראית לא אפשרית? עמדו מול המראה וחייכו אל הפנים שאתם רואים מולכם
 • עכשיו, הגדירו לעצמכם את היעד, בחיוך רחב.

ככל שתחייכו יותר – תגלו שגם המשימות המעיקות והמפחידות ביותר הופכות לקלות ונעימות יותר. תכל'ס, כשאתם מחייכים – הכל "קטן עליכם" והדרך להצלחה קצרה ומבטיחה! 

טיפ מעצים # 4 לחשיבת הצלחה: תבקשו – תקבלו

בפעם הראשונה שפגשתי במושג "תודעת שפע" זה נראה לי לגמרי אחיזת עיניים. ככל שהתעמקתי בעניין יותר, גיליתי שיש ביקום כוחות שקשובים לנו, גם אם אנחנו לא לגמרי מבינים אותם או מאמינים בהם. אבל גם הכוחות הגדולים ביותר לא יוכלו לעזור לנו, אם לא נגדיר בדיוק מה אנחנו רוצים. תחילה לעצמנו, ואחר כך לעולם.   

כדי לעזור לעולם לעזור לכם – חשבו GPS:

 • הגדירו את היעדים שלכם בצורה מדויקת ומוחשית ככל האפשר. עוד יותר.
 • עכשיו, העלו את הדברים על הכתב, שימו מול העיניים, ואמרו את זה בקול, מספר פעמים ביום.

אחת הטכניקות היעילות ביותר לעזור ליקום לעזור לכם היא יצירת לוח חזון שבו תכתבו ותדביקו תמונות שמייצגות את החלומות והמאווים שלכם. אל תפחדו לחלום ואל תתביישו לבקש הכוונה. אם תנווטו את דרככם להצלחה בנחישות – תגיעו ליעד!

טיפ מעצים # 5 לחשיבת הצלחה: הקיפו את עצמכם בעידוד והשראה

מכירים את האנשים האלה, חלקם חברים טובים, אפילו קרובים לנו מאוד, שלא משנה מה אנחנו עושים או מנסים – אם נותנים לנו מבט של מבינים גדולים ומודיעים לנו שאין לזה שום סיכוי? אז זהו, שמאנשים כאלה אתם רוצים להתרחק, וכמה שיותר. ואם אי אפשר פיזית – אז נפשית ורגשית.

2 דברים שיעזרו לכם לנטרל את הביקורת ולהתקדם להצלחה: 

 • זהירות: כשאתם מזהים "מחרבי חלומות" – קחו מרחק
 • עכשיו, זהו את המעודדים והמחזקים – והיצמדו אליהם. מלה טובה מחוללת קסמים!

חשוב שתבינו שרוב מחרבי השמחות לא מתכוונים לרע, הם רק רוצים למנוע מכם אכזבות מיותרות, אז הם משליכים עליכם את חוויות הכישלון של עצמם. מישהו אמר שהדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות?… לכו עם האמת שלכם! מי שלא מנסה – לא טועה, אולי, אבל גם לא מצליח! 

בשורה התחתונה

קחו אחריות! מה שאנחנו מרגישים, איך שאנחנו פועלים ובעיקר, איך שאנחנו מתקדמים – הכל-הכל מתחיל מהראש שלנו, ומהיכולת והמוכנות שלנו להאמין בעצמנו וביכולות שלנו.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, אתם פה כדי לשנות ולהשפיע. יש לכם יכולות נפלאות. יש לכם ידע מקצועי והמון מה לתת לעולם. אם רק תאמינו – זה יקרה, ובגדול. כל מה שנאשר לכם לעשות, הוא ליישם את חמשת הטיפים, לזקוף את הגו, להחזיר את החיוך ואת האמונה בעצמכם, להרחיק את זוללי האנרגיה ולהקיף את עצמכם באנשים תומכים ומעודדים – והנה, אתם מסודרים לחשיבת הצלחה, שתוביל אתכם להצלחה המגיעה לכם, כבר השנה!

עכשיו אתם

עד כאן מניתי 5 טיפים מועילים במיוחד לחשיבת הצלחה שתעזור לכם להפוך את שנת תשע"ח לשנת הפריצה הגדולה של העסק ובכלל. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזו עצה טובה תוכלו לתת לקוראים כדי לחזק את האמונה בעצמם ולהתמודד בהצלחה עם… חסמים להצלחה? אנא, שתפו אותנו בתגובות, למטה, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם? שתפו את הטיפ עם החברים. רוצים לקחת את ההצלחה קדימה, ממחשבה לעשייה? הקליקו על התמונה ובואו לבנות יחד אתי תשתית תוכן מושלמת לשיווק העסק – תוך 3 חודשים בלבד.

About עידית נעמן
עידית נעמן היא מורת דרך להגשמת מטרות, שמלמדת בעלי עסקים להשתמש בידע המקצועי שלהם כדי למשוך יותר לקוחות והכנסות. שיטת השיווק שפיתחה משלבת בין תוכן, NLP וכלים מתקדמים של מוטיבציה, בדרך לעשייה שיווקית אפקטיבית. בתכנית "ניהול תוכן למקצוענים" תבנו תוך 14 שבועות בלבד תשתית תוכן מושלמת לשיווק העסק שלכם. לכל הפרטים ולהצטרפות מיידית לקורס - לוחצים עכשיו על הקישור "מזנקים להצלחה"

2 Comments

 1. עידית יקרה, אני עוקבת וקוראת בשקיקה את הפוסטים שלך. הם נהדרים! כרגע עדין בתחילת דרכי לבניית עסק חדש (למרות שלא צעירה :)) לומדת בשני קורסים אחרים אך, בטוחה שבהמשך הדרך איעזר גם במיטב שיש לך להציע. שתהיה לך שנה פוריה ומהנה לא פחות מקודמתה! בברכה, דברת.

  • איזו הפתעה נעימה, דברת יקרה! לא מאוחר אף פעם לצמוח ולהתפתח! זה מה ששומר עלינו צעירים!!!

השאר תגובה